Home » Predstavitev projekta

Predstavitev projekta

F1 in Schools zagotavlja razburljivo in bogato izobraževanje z izkušnjami in privlačnostjo Formule 1. Organizacija je bila ustanovljena z namenom povezovanja šolstva in gospodarstva.

Prvič je bila ustanovljena v Združenem kraljestvu leta 2000 v osmih šolah. Danes deluje v več kot 26000 šolah v 54 državah po svetu.

Namen je, da se aktivnost spodbuja učencem iz vseh okoljih v različnih sposobnostih, da sodelujejo z gospodarstvom iz okolja.

SESTAVA EKIPE F1 IN SCHOOLS

Učenci napredujejo skozi konkurenčno tekmovanje.  Ekipa je sestavljena iz 3 – 6 učencev in mentorja , ki prevzamejo naloge: marketinga, oblikovanja, izdelovanja, štarterja in vodjo ekipe. Ekipa v svojem lokalnem okolju poišče sponzorje ter se prijavi na projekt F1 in Schools
Slovenia.

PROJEKTNI MANAGEMENT

Ekipe pripravijo časovnico projekta in poslovni načrt, stroškovnik in marketing za sponzorstvo. Ekipe se spodbuja k sodelovanju z lokalnimi podjetji.

DESIGN

Z uporabo programske opreme 3D CAD ekipa tehnično in grafično oblikuje dirkalnik F1 po specifikaciji, ki je določena po mednarodnih pravilih.

ANALIZA

Aerodinamika se analizira z uporabo zračnega kanala v vetrovniku. Virtualni zračni upor se prikaže s programsko opremo za račun animikotekočin (CFD).